Методичні матеріали

2019-2020

2018-2019 н.р.

1. Пальчиковые игры и игры с движениями для дошкольников ( сайт: Монтесорі. Діти.)
2017-2018
30. Чепурний Г.А., Палійчук Ю.В.Ч 44 Серія “Як навчитися легко вчитися”. Книга 1. Асоціативний зв'язок, цифри та творче мислення. Навчально методичний посібник. Видання друге, доповнене. – Вінниця: ВМГО «Розвиток», 2006. – 80 с., іл.
29. Методики раннього розвитку дітей, рекомендовані  МОН України
28. Досліди та експерименти для дітей дошкільного віку (рекомендовано на сайті МОН України)  
27. Участь у заключному етапі обласного фестивалю: «Інноваційні технології у спеціальній освіті»   Дерев‘янко Л. П., Бонгарь С. А., практичні психологи ДНЗ (ясла-садок) компенсуючого типу «Ромашка» №10 з теми «Розвиток емоційно-вольової та пізнавальної сфер дітей засобами атр-терапії»
26. Вебінар: з теми «Практичний психолог і батьки: тонкощі взаємодії» автор: Ладивір С.О., науковий консультант Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, проведеного цифровим видавництвом МСFR. (Проблеми сімейного виховання. Адаптація дитини до відвідування ДНЗ"
25. "Зміст та особливості маркетингу у сфері освіти," Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ , ЗОІППО" ЗОР.
24. Матеріали учасників обласного науково-практичногосемінару "Розвиток духовно-моральних якостей дошкільників у процесі їх залучення до художньо-естетичної культури". Виступ Лахманюк А.М., музичного керівника ДНЗ №7 "Теремок"
23. Підготовка до нового 2017-2018 навчального року.
Для використання в роботі керівників, вихователів - методистів та педагогів ДНЗ
23.8. Основні орієнтири  розвитку системи освіти Запорізької області у 2017 - 2018 навчальному році.  Методичні рекомендації для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників ДНЗ, педагогічних працівників дошкільної галузі освіти (загальна редакція: Байєр О.М., к.п.н., доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО"ЗОР, Л.В.Батліна, к.п.н., доцент, доцент кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО"ЗОР, Л.М.Михайлова, к.п.н., доцент, доцент кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО"ЗОР ). Розділ ІІІ. Дошкільна освіта (електронний аналог друкованого видання);
23.8.1. Матеріали обласного семінару "Вересневі зустрічі" для спеціалістів з дошкільної освіти управлінь освіти, методистів МК, завідувачів, вихователів -методистів, педагогів ДНЗ. Презентація.

     23.1.  Інструктивно-методична нарада для керівників міських методичних об‘єднань педагогів дошкільних навчальних закладів міста з теми " Підготовка та проведення засідань ММО, участь у серпневій конференції педагогічних працівників міста Енергодара".
23.2. - Освітня програма "Впевнений старт" для дітей старшого дошкільного віку"

     23.3.     
    
    23.5. Пріоритети організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році. Презентація  Т. Носачова, методист вищої категорії відділу Наукового та навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти Нової української школи Інституту модернізації змісту освіти.
   

  23.4.    - Для педагогів груп раннього віку: "Система діагностичної роботи в групі дітей раннього віку ". Рекомендації на порталі "Педрада" за посиланням .

      - " Побудова освітньої взаємодії з дитиною з розладами зі спектру аутизму". Стаття Інни Недозим, наукового співробітника лабораторії інтенсивної педагогічної корекції Інституту спеціальної педагогіки НАПН України розміщені на сайті МОН України в розділі "Методичні рекомендації" (Практичний Психолог: дитячий садок" № 0/2012) за посиланням .
   
 23.6.       -  "Психологічна допомога дитині раннього віку з особливостями психофізичного розвитку" рекомендації надано в електронному журналі на порталі "Педрада" за посиланням .
       
   - Кількість книг реєстрації наказів у дошкільному закладі. Рекомендації завідувачу ДНЗ, розміщеному на освітянському порталі "Педрада" в електронному журналі "Управлінням ДНЗ" від 30.06.2017 року за посиланням

       - Для педагогів груп раннього віку ДНЗ "Рекомендації батькам з питань адаптації дитини до відвідування дитячого садка" (матеріали освітнього порталу "Педагогічна преса")

 22. Становлення ціннісних  орієнтацій дітей дошкільного віку. Перелік публікацій відомих авторів інституту психології імені Г.С. Костюка Національної Академії педагогічних наук України, розміщених на сайті НАПНУ.
21. Матеріали науково-теоретичної конференції з теми «Економічна освіта дошкільників на аксіологічних засадах сучасного українського суспільства»:
1. Дошкільна освіта в умовах ринкової економіки – Погрібняк Н.В., ст. викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. (Презентація)
2. Науково-теоретичні засади економічної освіти дошкільників:  Григоренко Г.І., доцент, кандидат педагогічних наук.
3. Економічна освіта дошкільників в системі роботи ДНЗ: управлінський аспект- Лінчук М.В., завідувач ДНЗ (ясла – садок) № 274 «Зайчатко» Запорізької міської ради.
4. Презентація парціальної програми для дітей старшого дошкільного віку «Економіка і дитина» - Жаворонкова Л.В., вихователь- методист ДНЗ (ясла – садок) № 274 «Зайчатко» Запорізької міської ради.
5.Економічно грамотна особистість з дошкільного віку - Глушак Тамара Станіславівна, вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 30 «Світлячок» комбінованого типу Мелітопольської міської ради; Коровай Віалета Юріївна, вчитель-логопед дошкільного навчального закладу № 30 «Світлячок» комбінованого типу Мелітопольської міської ради
20. Як навчати дітей і себе не ображатись (рекомендації для педагогів та батьків, розміщені на порталі превентивної освіти) Джерело: http://fit4brain.com/1300 
19. Як хвалити дитину, щоб сформувати у неї здорову самооцінку (рекомендації для педагогів та батьків, розміщені на порталі превентивної освіти) Джерело: http://www.fdu.org.ua/psychological/infographics  

18. Матеріали семінару "Наступність у розвитку психічних процесів у дітей дошкільного віку та учнів 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

17. Матеріали інструктивно-методичної наради для вихователів-методистів 04.11.2016:
17.1. План інструктивно-методичної наради;
17.2 Про виконання плану заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді в дошкільних навчальних закладах міста (довідка);
17.3. Презентація роботи ДНЗ міста з реалізації заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

16.Матеріали обласного семінару "Формування риторичних умінь інавичок у дітей віком від 5 до 10 років" . Заняття 4. Тема: "Майстерність суперечки і діалогу на заняттях з риторики" за участю Дорошенко З.П., старшого викладача кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО"ЗОР
15."Взаємодія вихователів і батьків у період адаптації дітей до умов дошкільного закладу", робота практичного психолога ДНЗ №13 Юрасової Т.А., учасниці Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції "Світ ХХІ сторіччя: модернізація освіти та цінності дитинства"
 
14. Матеріали обласного семінару з теми "Мистецтво суперечки і діалогу на заняттях з риторики" (презентація). Методичні рекомендації Дорошенко З.П., старшого викладача кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР

13. Музичне мистецтво як ефективний засіб виховання в дошкільників патріотичних почуттів. Михайлова Л. М. , канд. пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти КЗ “ЗОІППО” ЗОР

12. Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку. (Список та активні посилання статтей Шульги Л.М., старшого викладача  кафедри дошкольної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР, доктора філософії в галузі освіти )
11. Лист МОНУ  від 02.09.2016 №1/9-456 "Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах". Дивись тут.

10. Лист МОНУ від 02.09.2016 №1/9 - 454 "Щодо організації роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах" Дивись тут

9. Наказ управління освіти "Про організацію науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у 2016-2017 навчальному році" від31.08.2016 №232
8.   До нового 2016-2017 навчального року: 

- Середа Т.І., методист Науково-методичного центру. Методичні рекомендації щодо організації освітньої роботи  в ДНЗ у 2016/2017 н.р. відповідно до листа МОНУ "Щодо організації освітньої роботи в ДНЗ" від 16.06.2016 №1/9-315 (презентація); 
Програми для дошкільної освіти: види, вимоги до розроблення  (Низковська О. В., начальник відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України);
- Лист МОН України "Інструктивно-методичні рекомендації "Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах" від 25.07.2016 № 1/9-396;

- Середа Т.І., методист Науково-методичного центру. Методичні рекомендації щодо листа МОНУ "Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"  (презентація)

- Резолюція круглого столу "Духовно-моральне виховання дошкільників: реалії та перспективи" (м. Київ, 29 червня 2016 року) 

- Основні орієнтири розвитку системи освіти Запоріької області у 2016-2017 н.р. Методичні рекомендації КЗ "ЗОІППО" ЗОР. Частина ІІІ. Дошкільна освіта. 

Лист Міністерства освіти і науки України від 12.08.2016 № 1/9-432 "Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки Україндля використання у дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році .

7. Рекомендації Алексєєнко К.В., головного редактора електронних продуктів Цифрового видавництва МЦФЕР " Онлайн-сервіси для працівників навчальних закладів".  Презентація

6. Середа Т.І., методист Науково-методичного центру. Методичні рекомендації щодо роботи над єдиною науково-методичною темою міста «Реалізація діяльнісного підходу до навчання та виховання шляхомвикористання інноваційних технологій з метою формування життєво компетентноїособистості».  Презентація. 

5. Середа Т.І., методист Науково-методичного центру. Методичні рекомендації керівникам та педагогам ДНЗ щодо підготовки та проведення літнього оздоровлення дітей в ДНЗ.
Презентація до тексту.

4. Середа Т.І., методист Науково-методичного центру. Методичні рекомендації про створення блогу, як інструменту мережевої взаємодії у побудові віртуальної спільноти педагогів- дошкільників та батьків дітей дошкільного закладу.

3. Малицька Т.М., керівник Школи педагогічної майстерності. Використання нетрадиційних технік  малювання на заняттях з дітьми старшого дошкільного віку.  Консультація.

2. Формування готовності дитини до шкільного навчання. Обговорення проблеми науковцями та практиками.

1. "20 висловлювань В.О. Сухомлинського про виховання дітей"  та поради на різні випадки, що відповісти дитині, особливі діти" на першому українському сайті для батьків та дитячих психологів "Дитячий психолог" .


Комментариев нет:

Отправить комментарий